Güncel Teknoloji Sitesi

2021’in ilk yarısında 650 milyon adet akıllı telefon satıldı

0 5

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Küresel akıllı telefon sevkiyatlarının bu yılın ilk yarısında 650 milyon adede ulaşması bekleniyor ve birinci ve ikinci çeyrek yıldan yıla çift haneli büyüme kaydediyor.

Advertisements
Loading...

Bir DigiTimes raporuna göre, 2021’de telefonların toplam sevkiyatı bir önceki yıla göre yüzde 6,4 artarak 1,32 milyar adede ulaşacak. 2021 yılının ilk yarısı için pazar liderleri Samsung , Apple , Xiaomi , Oppo ve Vivo ilk 5 olarak yer alıyor. Bu teknoloji devlerinin ilk yarıda ‘sağlam’ bir büyüme görmeleri bekleniyor, özellikle Xiaomi’nin sevkiyatlarını yıldan yıla neredeyse ikiye katlaması bekleniyor.

Raporda ayrıca, 5G akıllı telefon sevkiyatlarının 2021’de 500 ila 520 milyon adede ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 70 ila 80 arasında önemli bir artışa işaret edecek. Özellikle Apple’ın pazarın bu segmentine liderlik etmesi bekleniyor. Öte yandan katlanabilir telefon segmentinin de bu yıl 18 ila 20 milyon adede ulaşması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir!  Redmi 9A Rom İndir
Reklam
Loading...

Güney Koreli Samsung’un bu kategoride ilk sırada yer alması beklenirken, bu segmentteki pazar payının bu yıl yüzde 40’ın altına seyretmesi bekleniyor. Unutmayın, bu şu anda sadece bir piyasa projeksiyonu. Bununla birlikte, endüstrinin 2020’de yavaşlamasına neden olan Coronavirus pandemisinden sonra akıllı telefon pazarının nasıl toparlandığına dair ilginç bir bakış sunuyor .

Kaynak

Advertisements
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Kabul etmek Daha Fazla