Güncel Teknoloji Sitesi

HarmonyOS 2.1 Yeni Özelliklerle Eylül’de Geliyor

0 21

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir önceki Huawei P50 konferansında Huawei bu serinin iki versiyonunu piyasaya sürmüştü. Huawei P50 yalnızca bir işlemci seçeneği ile gelecek: Snapdragon 888 4G. Ancak P50 Pro iki yonga ile geliyor, kullanıcılar Snapdragon 888 4G modelini veya Kirin 9000 4G sürümünü tercih edebilecek. Snapdragon 888 versiyonu Eylül ayında gelecek. Ama bu hikayenin en ilginç kısmı değil. Huawei P50’nin SND888 çeşidi , HarmonyOS 2.1 sistemini piyasaya sürecek . Böylece Huawei’nin kendi işletim sisteminin en son sürümünün bir Snapdragon çipinde nasıl çalıştığını görmüş olacağız.

Advertisements
Loading...

2019’da, HDC olarak bilinen Huawei Geliştirici Konferansında Huawei, Harmony OS adlı kendi geliştirdiği bir işletim sistemini ortaya çıkardı. İkincisi, mikro çekirdek teknolojisine dayanır ve cihazlar arası yazılımı çalıştırmak için dağıtılmış yetenekler tarafından desteklenir.

İlginizi Çekebilir!  POCO X3 Pro Rom İndir

İlk nesil Harmony OS 1.0 sürümü yalnızca akıllı ekranları (Akıllı TV’ler) destekliyordu. Ancak bu Huawei’nin hedefi değildi. Huawei’nin sahnede sunduğu yol haritasının sadece başlangıcıydı.

Sonraki yıllarda, HDC 2020’de Huawei, Harmony OS 2.0’ı tanıttı. Bu sürüm, çok beklenen akıllı telefonlar dahil olmak üzere birden fazla platformu destekledi.

Biraz sonra, Aralık 2020’de Harmony OS 2 nihayet Huawei akıllı telefonlarda test edilmeye başlandı. Çok fazla beta oldu. Aylarca süren testlerden sonra Huawei, OTA güncellemeleri aracılığıyla bu sistemi seçili Huawei modellerine sunmaya başladı.

Reklam
Loading...

HarmonyOS 2.1 ‘e gelince, geçen ayın sonunda üretici, Huawei P50 akıllı telefonlarını ortaya çıkarırken bu sistemin bazı yeni özelliklerinden de bahsetmişti. Huawei’ye göre, önceki sürüme kıyasla genel kullanıcı deneyimini geliştiriyorlar. Ancak yine de beraberinde getireceği pek çok özelliğin farkında değiliz.

İlginizi Çekebilir!  Huawei'nin Yeni Katlanabilir Telefonu Mate X2 Tanıtıldı, bu sefer her şey mükemmel görünüyor

8 Temmuz itibariyle resmi raporlara göre Harmony OS, 30 milyon cihazda çalışıyordu. Böylece şirket, hedefinin %10’una ulaşmış durumda. Huawei, yıl sonuna kadar 300 milyona ulaşmayı planlıyor. Ancak tüm modeller Huawei tarafından piyasaya sürülen akıllı telefonlar olmayacak. Üçüncü taraf şirketlerin telefonlarıda yakında HarmonyOS kullanabilir diyebiliriz.

Huawei’nin zamanında hedefe ulaşacağını düşünmek için her türlü neden var. Ancak şirketin daha yapacak çok işi var. En basit örneğiyle; Çin dışında Harmony OS daha fazla cihaz ile denenmeli.

Birçok kullanıcı için Huawei, iOS’tan bir dizi çözüm ödünç alarak Android’i yeniden yorumlayan bir işletim sistemi yarattı. Daha çok fırtınayı atlatmak için geçici bir sisteme benziyor. Ama yakında fikirlerini değiştireceklerini düşünüyoruz.

Kaynak: GizChina

Advertisements
Loading...
İlginizi Çekebilir!  HarmonyOS Alacak Honor Modelleri Açıklandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Kabul etmek Daha Fazla