Güncel Teknoloji Sitesi

İOS 15 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte İOS 15 Hakkında Bilmemiz Gereken Her Şey

0 5

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dün yapılan WWDC21 Geliştiriciler Konferansı’nda ,  Apple iOS 15 sistem güncellemesini yayınladı. iOS 15, iPhone’nin performansını daha da artıracak. iOS 15, FaceTime görüntülü aramalarını daha doğal hale getiriyor, SharePlay paylaşım deneyimini başlatıyor ve bildirimleri yeni bir şekilde yönetiyor. Ayrıca Harita Uygulaması, dünyayı yeni bir şekilde keşfetmek için yeniden tasarlandı. Yeniden tasarlanan Hava Durumu Uygulaması, verileri tam ekran modunda ve daha fazla detay ile görüntülüyor. Cüzdan Uygulaması, aile anahtarları ve kimlik belgeleri için destek eklerken, Safari tarayıcısı yeni bir tasarım güncellemesi alıyor. iOS 15 ayrıca kullanıcı bilgilerini daha fazla korumak için Siri, posta ve sistemin diğer yönleri için yeni gizlilik denetimi seçenekleri içeriyor.

Advertisements
Loading...
İos 15 icloud+

Bu basın toplantısında, iCloud resmi olarak iCloud+ markasına yükseltildi. Yükseltmenin nedeni, kullanıcı gizliliği korumasını iyileştirmek olarak lanse edildi. iCloud+ yalnızca kullanıcıların beğendiği iCloud özelliklerini entegre etmekle kalmıyor, aynı zamanda gizli e-posta adresleri, HomeKit güvenli video genişletme hizmeti ve yenilikçi çevrimiçi gizlilik hizmeti (iCloud Private Relay) gibi yeni yüksek kaliteli özellikleri hiçbir ek ücret ödemeden sunuyor.

Mevcut iCloud aboneleri bu sonbaharda otomatik olarak iCloud+’a yükseltilecek. Tüm iCloud+ planları aile paylaşım grubunun üyeleriyle paylaşılabilir ve her üye yeni özelliklerin, depolama planlarının ve yükseltme deneyiminin keyfini çıkarabilir. iCloud+’ın önemli bir özelliği, kullanıcıların iletişim yardımı doğrulaması yoluyla parolaları alabilmeleridir. Ayrıca iCloud, kullanıcıların dijital varlıklarını akrabalarına veya diğer güvenilir kişilere aktarmalarına da olanak tanıyor.

ios 15 icloud+ 2

iOS 15 FaceTime

FaceTime’nın yeni sürümü, gerçek zamanlı görüntülü aramalara uzamsal ses teknolojisini getirecek. Çoklu mikrofon ve dahili ses işleme algoritmaları yardımıyla, görüntülü aramaların daha gerçekçi bir ses alanı efektine sahip olmasını sağlayacak.

İlginizi Çekebilir!  Huawei'nin şık ve uygun fiyatlı bilekliği Band 6 Lansmandan önce sızdırıldı
ios 15 faceTime

Ayrıca FaceTime, algoritmalar aracılığıyla arka plan gürültüsünü engelleyen ve gürültülü ortamlarda bile net sesler elde edebilen bir “Ses Geliştirme Modu”na da sahip olacak.

FaceTime’nın yeni sürümü, videolarda otomatik güzelleştirmeyi destekleyecek ve çok kişili videolarda, tıpkı fotoğraf çekmek için kullanılan kamera gibi iyi sonuçlar elde edilebilecek.

FaceTime’nın yeni sürümünde, kullanıcılar özel görüntülü arama bağlantıları oluşturabilir. Ayrıca FaceTime sohbet, takvim ve e-posta paylaşımını da destekleyecek. Sadece bu değil, bu bağlantının aynı zamanda Android ve Windows cihazlarda bir bilgisayar tarayıcısı aracılığıyla açılmasını da destekleyecek.

ios 15 facetime 2

SharePlay paylaşım işlevi, kullanıcıların oynatılmakta olan videoları, müzikleri ve ekranları paylaşmasına olanak tanıyor. Apple, bu platformların çevrimiçi kaynaklarının izlenmesini ve FaceTime videoları sırasında arkadaşlarınızla paylaşılmasını desteklemek için Disney, Hulu, HBO Max ve NBA ile işbirliği yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir!  Galaxy S20+, 5G Hızı Açısından Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefonu Oldu

iOS 15 bildirim işlevi

iOS 15, bildirim işlevini iyileştirdi ve yepyeni bir bildirim arayüzü getirdi. Kişi avatarları ve Uygulama simgeleri daha büyük hale geldi. Böylece kullanıcıların bunları tanımlamasını kolaylaştırdı.

ios 15 bildirim

Apple ayrıca iOS 15 için bir bildirim özeti modu da tanıttı. Bildirim özeti, kullanıcının ayarladığı zamana göre gruplar halinde kullanıcılar için mevcut olabilir.

ios 15 bildirim 2

Ayrıca iOS 15, bir odak modu ekler ve farklı durumların özelleştirilmesini destekler. Her durum farklı bildirim stili görüntüleyebilir ve diğer cihazlarla senkronizasyonu destekler.

Reklam
Loading...

iOS 15 fotoğraf

Apple, fotoğraf uygulamasına canlı metin işlevi getirdi. Bu özellik, kamera uygulamasında otomatik olarak OCR gerçekleştirebilir. Kullanıcı kamerayı metne doğrulttuğunda, metin otomatik olarak görünerek serbest seçim, kopyalama ve yapıştırmayı destekleyecek. Kullanıcılar bu işlemleri mevcut fotoğraflar üzerinde de gerçekleştirebilirler.

Bu özellik, “tüm her şeyin” fotoğraflarını taramak için bir “derin sinir ağı” kullanır ve yedi dili destekler. Aynı zamanda bu işlev, köpekler veya çiçekler gibi nesneleri ve sahneleri de tanıyabilir.

iOS 15 Siri

Apple’ın dijital asistanı Siri artık varsayılan olarak cihazdaki sesi yönetiyor. Bu, bu özelliği internet bağlantısı olmadan kullanabileceğiniz anlamına gelir. Apple, bu yükseltmenin Siri’yi de daha duyarlı hale getireceğini iddia ediyor.

İlginizi Çekebilir!  Redmi Note 9S Stock Rom İndir

Apple’a göre, cihazda seslerin işlenmesi de Siri’nin kullanımını daha özel hale getirecek. Bu, şirketin buluta veri göndermek yerine makine öğrenimi işlevlerini cihazda uygulamaya yönelik yerleşik tercihini takip ediyor. Bir Apple sözcüsü WWDC21 sırasında “Bu, istenmeyen kayıtlar olan sesli asistanlardan duyduğumuz en büyük gizlilik sorununu çözüyor” dedi.

iOS 15 Cüzdan

iOS 15, cüzdan anahtarlarını, destekleyici şirket rozetlerini, otel odası anahtarlarını ve akıllı ev kilit anahtarlarını getiriyor.

Hava durumu uygulaması

Hava durumu uygulaması ayrıca yüksek çözünürlüklü bir uygulama içi harita ekleyerek yeni bir tasarım başlattı. Ayrıca hava durumuna göre değişen yeni bir arka plan animasyonu ile birlikte geliyor.

iOS Harita

Harita uygulaması artık; küresel bir görünüme ve herhangi bir şehrin daha ayrıntılı bir 3D görünümüne sahip olacak. Ayrıca, daha doğru yol bilgisi sağlıyacak ve sürücüye daha fazla trafik ve yol durumu bilgisi ile yardımcı olabilecek.

Loading...

Ayrıca harita, kullanıcının seyahat rotasını otomatik olarak takip edecek ve kullanıcılara araçtan ne zaman inmeleri gerektiğini hatırlatacak.

Diğer fonksiyonlar

iOS 15 ayrıca Safari sesli aramayı, uygulamalar arası sürükle ve bırak özelliğini ve yeni Memoji işlevini de destekler.

Kaynak: GizChina , Apple

Advertisements
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Kabul etmek Daha Fazla