Güncel Teknoloji Sitesi

Netflix, Stadia Ve Geforce Now Gibi Bir Oyun Akış Hizmeti Başlatabilir

0 9

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Söylentileri daha önce duymuştuk ve şimdi bir Bloomberg raporu Netflix ‘in kendine ait bir oyun akış hizmeti üzerinde çalıştığını doğruluyor. Ancak YouTube ve Twitch’in beğenileriyle rekabet etmeyecek, hayır. Bunun yerine, gerçek oyun hizmetleri olan Google Stadia ve Xbox Cloud hizmetlerine karşı bir rakip çıkaracaklar.

Advertisements
Loading...

Yukarıda bahsedilen hizmetler gibi, Netflix de bunu yapmak için güçlü bir donanıma sahip olmak zorunda kalmadan bulutta oyun oynamanıza izin verecek. Öte yandan, en son Netflix işe alımı, EA’dan Mike Verdu göz önüne alındığında, şirket şirket içi oyunlar geliştirmek istiyor olabilir. Rapor, hizmetin zaten abone olan kullanıcılara sunulacağını söylediği için bir dereceye kadar mantıklı olacaktır.

Bilmeyenler için Mike Verdu Sims, Plants vs. Zombies, çeşitli Zynga oyunları, Farmville ve hatta Star Wars üzerinde çalıştı. Bu bize Netflix’in ne tür oyunları hedefleyeceğine dair iyi bir fikir verebilir.

İlginizi Çekebilir!  Xiaomi Redmi Note 8 Pro Stock Rom indir
Reklam
Loading...

Belki de hizmet başladığında fiyatta küçük bir artış beklenebilir, ancak bu gelir akışını o kadar fazla artırmaz, bu da Netflix’in büyük olasılıkla şirket içi oyunlara daha fazla odaklanacağı anlamına geliyor. Üçüncü taraf başlıklar mevcut olabilir, ancak lansmanda üçlü A başlıklarının da sunulacağından şüpheliyiz.

Son olarak, Netflix’in muhtemelen Apple’ın Arcade ve Google Stadia’sından kaçınmak isteyeceği için hizmeti Netflix uygulamasının dışında başlatmayı planladığı bildiriliyor.

Kaynak : GSMArena

Advertisements
Loading...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Kabul etmek Daha Fazla